XVIII niedziela zwykła

1. Jutro nasi wolontariusze misyjni z ks. Janem wylatują do Etiopii, pamiętajmy o nich w modlitwach.
  2. W poniedziałek liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego.
  3. We wtorek na godz. 1745 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i nie tylko na różaniec do siedmiu boleści.
  4. We wtorek po wieczornej mszy św. jedyny w tym miesiącu dyżur zespołu Caritas. W czasie wakacji nie ma dyżuru prawnika.
  5. Tradycyjnie w sobotę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP, czyli 11 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na mszę św. chorych i starszych. Podczas mszy św. sakrament namaszczenia chorych a po mszy św. spotkanie.  Wspólnotę Żywego Różańca, zespół Caritas i wszystkich chętnych proszę o pomoc w organizacji spotkania.
  6. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  7. Od następnej niedzieli rodzice dzieci zainteresowanych półkoloniami mogą składać karty zgłoszeniowe z wpłatą 20 zł.
  8. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji, podobnie jak w latach ubiegłych możemy w przyszłą niedzielę i w święto 15 sierpnia włączyć się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechu”, przynosząc przybory szkolne. Tym razem akcja ta kierowana jest szczególnie do dzieci na wschodzie.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Przewodnika i Gościa Niedzielnego.
  10. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego wypoczynku. Wszędzie, gdzie będziemy pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej.