XXII niedziela zwykła

1. We wtorek o godz. 17.45 różaniec do siedmiu boleści. Zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i nie tylko na modlitwę.
  2. We wtorek po mszy św. dyżur pełni Zespół Caritas.
  3. W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP, modlić się będziemy o dary Ducha św. dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny. Zapraszamy rodziców z uczniami do wspólnej modlitwy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.
  4. Rozpoczyna się wizytacja kanoniczna naszego dekanatu. W związku ze spotkaniami z ks. Biskupem w niektóre środy biuro parafialne będzie nieczynne w godzinach 19.00-20.00, tak będzie już w tym tygodniu. W naszej parafii wizytacja z bierzmowaniem będzie 28 września.
  5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie członków Tow. Przyjaciół ASD.
  6. W czwartek o godz. 19.15 w dolnej kaplicy spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu.    – W piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. od godz. 16.30.
  8. W piątek o godz. 20.00 msza św. dla młodzieży a od 19.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zapraszamy młodych, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.
  9. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  10. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy kandydatów do służby przy ołtarzu.
  11. W sobotę o godz. 16.00 próba scholki, zapraszamy chętnych.
  12. W  niedzielę 9 września o godz. 12.00 msza św. z poświęceniem tornistrów i modlitwą o szczęśliwy rok nauki. Będzie to zarazem uroczysty początek przygotowania do I-wszej Komunii św. uczniów klas trzecich. Zapraszamy też uczniów klas drugich, którzy rozpoczną dalsze przygotowanie do Komunii.
  13. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek 11 września o godz. 19.15. Przypominamy, że dzieci przystępują do sakramentów w parafii zamieszkania i prosimy, by od żadnego dziecka nie brakowało rodzica.
  14. W następną niedzielę po mszy św. wieczornej spotkanie grupy duchowego wzrostu oraz zainteresowanych programem Pastoral.
  15. Za tydzień druga niedziela miesiąca, składka na koszty naszych nowych mikrofonów.
  16. Bóg zapłać naszemu Oddziałowi KSM za przeprowadzenie półkolonii dla dzieci.
  17. W piątek 14 września w Auli Uniwersyteckiej odbędzie się koncert Poznańskich Słowików w 1050 rocznicę biskupstwa w Poznaniu zatytułowany „Fantazje na tematy polskie”. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie zewnętrznej. Do najbliższej soboty można w parafii zamawiać bilety w cenie 10 zł.
  18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Przewodnika i Gościa Niedzielnego.