Zesłanie Ducha Świętego

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą okres wielkanocny. Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła, ale nasza parafia przeżywać będzie uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona naszej parafii i naszej ojczyzny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.30, którą odprawi ks. dr Sebastian Kujawa. Po mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o asystę.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W niedzielę śpiewamy litanię o godz. 10.15 przed mszą świętą. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00.

4.  We wtorek o godz. 19.15 próba dzieci przed pierwszą komunią.

5. We wtorek o 19.30 spotkania przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas pierwszych gimnazjum.

6.  W czwartek w katedrze o godz. 16.00 Ks. Arcybiskup udzieli diakonom święceń kapłańskich,  wśród których jest nasz parafianin diakon Jacek Roszkowski. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń i o udział w tej uroczystości. Mszę św. Prymicyjną ks. neoprezbiter odprawi w sobotę o godz. 15.00. Jest to nasze parafialne święto, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

7. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii Świętej. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny. Bardzo serdecznie prosimy, by w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 pozostawić kościół dla dzieci i ich rodzin i skorzystać z pozostałych mszy świętych. Wszystkie miejsca siedzące są zarezerwowane dla rodzin dzieci. Okazja do spowiedzi dla rodziców i bliskich dzieci w piątek od 19.00 – 20.30.

8. Już dziś informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po nieszporach o godz. 16.00 i przejdzie podobnie jak w ubiegłym roku ulicami Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Na zakończenie będzie w kościele msza święta. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Rodzin i Żywego Różańca.

9. W następną niedzielę 22 maja po mszy św. o godz. 18.30 kolejne wielbienie Boga słowem i śpiewem.

10. W niedzielę 29 maja na mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które były w ubiegłym roku u Pierwszej Komunii Świętej.

11. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na nasze inwestycje.