Zesłanie Ducha Świętego – 24 maja 2015r.

1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 1200 dzieci z naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci i ich rodziny.

2.Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą okres wielkanocny. Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Przyjęcie Komunii świętej w tym okresie  należy do podstawowych obowiązków katolika.

3. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła, msze św. o godz. 800, 1000, 1700 i 1830.

4. We wtorek Dzień Matki o godz. 1830 odprawimy mszę św. za zmarłe Mamy, po zakończeniu nabożeństwa majowego przywołamy imiennie zmarłe. Zapraszamy zarówno na mszę św. jak i na nabożeństwo majowe.

5.   W sobotę o godz. 11.00 msza św. jubileuszowa ks. proboszcza z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.

6. W niedzielę 31 maja na mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które były w ubiegłym roku u Pierwszej Komunii Św. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

7. W tym tygodniu, w środę po nowennie msza św. w intencji próśb i podziękowań.

8. W środę o 19.30 próba zespołu muzycznego.

9. Już dziś informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po nieszporach o godz. 16.00 i przejdzie podobnie jak w ubiegłym roku ulicami Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Na zakończenie będzie w kościele msza św. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Rodzin i Żywego Różańca.

10. Caritas Archidiecezji oraz Urząd Miasta zapraszają na Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 maja, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Więcej informacji w gablocie.

11. W przyszłą niedzielę na placu Adama Mickiewicza o godz. 1700 odbędzie się otwarcie wystawy Wdzięczni za Niepodległość. Głównym elementem wystawy będzie figura Chrystusa, kopia figury z Pomnika Wdzięczności.

12. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 1800 i na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o godz. 2100.

13. Przypominamy o wczasorekolekcjach dla osób starszych i chorych oraz „Wakacjach z Bogiem” dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w przedsionku oraz na dyżurze Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek po wieczornej Mszy św..