21 niedziela zwykła

1. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. W szczególnym roku nawiedzenia zapraszamy na dodatkową mszę św. o godz. 1000 w intencji błogosławionych owoców nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Przypominamy, że w tej samej intencji modlimy się w ramach tzw. „Studniówki Maryi”. Wybierzmy sobie dzień lub kilka dni, w które odmówimy dziesiątkę różańca. Listy są wyłożone na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej. W poniedziałek po mszach św. o godz. 1000 i 1830 zapraszamy na godzinny film o pierwszym nawiedzeniu „Matko  przyjdź do nas”.
  2. Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Włocławka na ogólnopolskie nabożeństwo „Polska pod Krzyżem”. Odbędzie się ono w sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Koszt wyjazdu 45 zł.
  3. W następną niedzielę 1 września pielgrzymka do Tulec. Gorąco zachęcamy. Jak w poprzednich latach chętni spotykają się przy kościele o godz. 600, następnie tramwajem udają się na Maltę.
  4. Już dzisiaj informujemy, że msza św. z poświęceniem tornistrów i modlitwą o szczęśliwy rok nauki zostanie odprawiona w niedzielę    8 września o godz. 1200. Będzie to zarazem uroczysty początek przygotowania do I-wszej Komunii św. uczniów klas trzecich. Zapraszamy też uczniów klas drugich, którzy rozpoczną dalsze przygotowanie do Komunii. Przypominamy, że Komunię Św. przyjmujemy w parafii zamieszkania bez względu na to, gdzie dziecko chodzi do szkoły.
  5. Dzisiaj zbiórka na Szkoły Katolickie i Wydział Teologiczny.