30 niedziela zwykła

1. Nabożeństwo różańcowe do czwartku o godz. 1800, zapraszamy na modlitwę szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w tym roku. Dzieci zapraszamy w poniedziałek.
  2. W środę o godz. 1700 spotkanie dla dzieci „Kredkami do nieba”.
  3. W czwartek 31 października wieczór Wszystkich Świętych. O godz. 1830 zapraszamy na mszę św., procesję i zabawę. Prosimy rodziców o pomoc  w przebraniu dzieci za świętych.
  4. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Mamy w tym dniu obowiązek uczestniczenia we mszy św. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. w czwartek wieczorem także z uroczystości. Na cmentarzach nie ma mszy św., natomiast o godz. 1500 odbędą się procesje modlitewne, w które postarajmy się włączyć, ofiarowując zmarłym swoją modlitwę.
  5. Uroczystość Wszystkich Świętych to zarazem I-wszy piątek miesiąca, przypominamy dzieciom odprawiającym nowennę o Komunii Św. w tym dniu do spowiedzi można przystąpić wcześniej.
  6. W sobotę – 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o 800 i 1000. O godz. 1000 msza św. w intencji naszych parafian zmarłych od 1 XI 2018r. /zapraszamy rodziny zmarłych/. Wieczorna msza św. w sobotę już z następnej niedzieli.
  7. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych oraz przyjmie Komunię Św. Można też uzyskać odpust od godz. 12.00 1 XI do 24.00 2 XI za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…  Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki,  które można składać do skarbon. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.   Za wymienianych  zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1800 w tym roku tylko do 15 listopada.
  8. Dzień Zaduszny to zarazem I-wsza sobota miesiąca, od 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, z medytacją maryjną o 800 msza św. a po niej różaniec prowadzony przez  Wspólnotę Różańcową.
  9. W sobotę od godz. 1100 /2 godz. później niż zwykle/ odwiedzimy chorych z sakramentami.
  10. W następną niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy o powołania i pomocy materialnej naszemu seminarium.
  11. Spotkanie Akcji Katolickiej wyjątkowo w drugi piątek, 8 listopada, po wieczornej mszy świętej.
  12. Katecheza chrzcielna będzie w tym miesiącu wyjątkowo w sobotę 9 listopada.
  13. Bóg zapłać za ofiary na misje zbierane przed tygodniem przez przedstawicieli fundacji Redemptoris Missio.
  14. Powinny już dotrzeć do nas roznoszone przez parafian informatory o programie rekolekcji i czasu nawiedzenia, można jeszcze nabywać emblematy i chorągiewki do wystroju mieszkań. Zadbajmy, by także na zewnątrz było widać nasze świętowanie.
  15. Zachęcamy do nabywania prasy.