Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zostały zniesione ograniczenia co do obecności w kościołach, dziękując za ten czas i zrozumienie, serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach.
  • Od niedzieli 7 czerwca dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej obowiązywać będzie już tylko dla:
    • osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
    • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
    • osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
  • obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.
  • Należy zachować dotychczas nakazane zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, jak również zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej.
  • Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
  • Z dniem 31 maja br. zostaje przywrócona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.
  • Można powrócić do spotkań grup duszpasterskich.
  1. Dzisiaj ostatni dzień maja, zapraszamy na godz. 20.30, odprawimy przy figurze nabożeństwo majowe zakończone apelem.
  2. W czerwcu, czyli od poniedziałku, w dni powszednie o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o zaprzestanie epidemii zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek na godz. 1745 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i nie tylko na różaniec do siedmiu boleści.
  4. W środę o godz. 1800 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja do godz. 2000,

– w piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi i komunii św.,

– w sobotę o 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu z medytacją, następnie msza św. a po niej różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową,

– jeśli ktoś z chorych życzy sobie odwiedzin, to prosimy o zgłoszenie, nadal nie ma odwiedzin według listy.

1. W uroczystość Bożego Ciała /11 VI/ tradycyjną procesję odprawimy po mszy św. o godz. 10.30 wokół kościoła, ale do czterech ołtarzy. Proszę tradycyjnie grupy Żywego Różańca, Caritas, Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin o ich przygotowanie.
  2. Trwa peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli, można się zapisywać w zakrystii.
  3. Od poniedziałku biuro parafialne czynne normalnie.
  4. Informacje dla rodziców dzieci komunijnych zostały umieszczone na stronie parafialnej.
  5. Parafialny wyjazd wakacyjny dla dzieci się nie odbędzie.
  6. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przez ostatnie trzy miesiące pomimo utrudnień troszczyły o potrzeby materialne parafii składając ofiary na konto parafialne i do koszyczka. Ofiary te pozwoliły nam zachować podstawową płynność finansową. Prosimy, w miarę możliwości, o składanie daniny diecezjalnej.