XIII niedziela zwykła

1. Dziękujemy ks. Janowi za pracę w naszej parafii. Szczególnie modlitwą i słowem uczynimy to podczas mszy św. o godz. 1200.
  2. We wtorek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu i naszego miasta. Suma odpustowa będzie odprawiona w katedrze o godz. 1000. Podczas uroczystej celebracji nieszporów w poniedziałek 28 czerwca o godz. 1900 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis”. Wśród wyróżnionych będzie nasz parafianin p. Eugeniusz Ludwiczak. Zostaną  też wręczone krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne. W tym dniu tradycyjnie taca na potrzeby Stolicy Świętej.
  3. Przypominamy o modlitwie różańcowej w naszym kościele w każdy wtoreko godz. 1800. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    – w czwartek po mszy św. adoracja i modlitwa o powołania,
    – w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi i Komunii św,
    – nabożeństwo do Bożego Serca po mszy świętej,
    – w sobotę o godz. 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z medytacją, następnie msza św. a po niej różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
  5. W sobotę 3 lipca po mszy św. wieczornej /ok. 1920katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w lipcu.
  6. Przypominamy, że nie obowiązują już dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  7. W czasie wakacji okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą św.