XXIV niedziela zwykła

  1. Dziś dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej. Spróbujmy odkryć nowych błogosławionych, ich dzieła i teksty, wzywajmy ich orędownictwa. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.
  2. W poniedziałek 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy po mszy wieczornej na różaniec fatimski a po nim na procesję z figurą i świecami wokół kościoła. Naszym modlitwom przewodniczą katechiści i szafarze.
  3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy na mszę św. poprzedzoną różańcem.
  4. W środę wspomnienie MB Bolesnej, jest to patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 1830 msza św. w intencji członków stowarzyszenia a po mszy krótka modlitwa.
  5. W tym tygodniu w naszym dekanacie odpusty – we wtorek na Górczynie, w środę przy ul. Głogowskiej a w przyszłą niedzielę w parafii NMP z La Salette.
  6. W piątki po mszy świętej wieczornej, w ramach przygotowania do niedzielnej ewangelii, pokazujemy krótki film z cyklu „Nowa Jakość Życia”.
  7. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  8. W sobotę święto św. Stanisława Kostki patrona Ks. Arcybiskupa, pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.
  9. Już dziś informujemy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w środę 22 września o godz. 19.15.
  10. Fundacja Redemptoris Missio zwraca się z prośbą o pomoc. W piątek 17 września od godziny 9.00 na placu przed kościołem pakowany będzie kontener z pomocą humanitarną dla Kamerunu. Osoby, które dysponują w piątek wolnym czasem proszone są o pomoc w załadowaniu kontenera.