XXXI niedziela zwykła

1. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych msze św. według porządku niedzielnego. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 1500.
  2. We wtorek– 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o 800, 1000, 1700, 1830. O godz. 1830 msza św. w intencji  zmarłych w tym roku naszych parafian. /zapraszamy rodziny zmarłych/.
  3. Przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych oraz przyjmie Komunię Świętą. Można też uzyskać odpust od godz. 12.00 1 XI do 24.00 2 XI za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz…i Wierzę w Boga … Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki, które można składać do skarbony pod ekranem. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Za wymienianych  zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1800 do 20 listopada.
  4. We wtorek o 18.00 różaniec do siedmiu boleści i modlitwa o dobrą śmierć.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    – w czwartek po mszy św. do godz. 2000adoracja z modlitwą o powołania,
    – okazja do spowiedzi i Komunii św. w piątek od 1630 do mszy św.,
    – w sobotę od 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja,  następnie msza św. a po niej różaniec,
    – w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych.
  6. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 6 listopada po mszy św. wieczornej. Dzieci do chrztu zgłaszamy przynajmniej na miesiąc przed planowanym terminem. Rodziców i chrzestnych obowiązują 2 katechezy – jedna wspólna i druga umawiana indywidualnie.
  8. W najbliższą niedzielę /7XI/ na mszy św. o godz. 1330 poświęcenie modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy rodziców, którzy wręczą dzieciom książeczki.
  9. Przypominamy kandydatom do bierzmowania z klas siódmych, że w następnym tygodniu ze względu na Święto Niepodległości spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w czwartek, a w środę.